راهنمای تعیین سایز انگشتر

یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب انگشتر، سایز آن است. خوشبختانه می توانید با استفاده از روش های ساده، سایز انگشتر را در خانه اندازه بگیرید. بدین منظور می توانید از یک نوار کاغذی استفاده کنید. اما اگر به یک انگشتر مناسب که اندازه ی دستتان است دسترسی دارد، کارتان به مراتب راحت تر است.

هنگام اندازه گیری سایز انگشتر، لطفا نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

انگشتر شما باید راحت باشد. انگشتر باید به اندازه ی کافی تنگ باشد تا از انگشت شما نیفتند. اما باید آنقدر راحت باشد تا از برآمدگی انگشت عبور کند.

اندازه ی انگشت، بسته به زمان روز و گرمی هوا تغییر می کند. از اینرو انگشت خود را در هوای گرم و پایان روز اندازه بگیرید.

برای اطمینان بیشتر، سایز انگشتر را سه یا چهار بار اندازه بگیرید تا ضریب خطا پایین بیاید.

سایز انگشتر زنان معمولا بین ۳ تا ۹ است. اغلب سایزهای خریداری شده برای زنان، بین ۵ تا ۷ است. محبوب ترین و عمومی ترین سایز انگشتر زنان، سایز ۶ است.

سایز انگشتر مردان معمولا بین ۸ تا ۱۴ است. اغلب سایزهای انگشتر خریداری شده برای مردان، بین ۸ تا ۱۰/۵ است. عمومی ترین و محبوب ترین سایز انگشتر برای مردان، سایز ۹ است.

کشورهای مختلف از سایزهای مختلفی استفاده می کنند. سایزهایی که در این مقاله آمده است، سایز استاندارد آمریکایی ست که اصولا در ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سایز انگشتر دست اصلی شما که با آن می نویسید، نیم سایز بزرگ تر از دست دیگر شماست.

 

 

روش اندازه گیری سایز انگشتر

قبل از شروع مراحل زیر، اگر انگشتر یا عکس محیط انگشتر را دارید، یک راست سراغ جدول پایین صفحه برید. (قطر انگشتر را اندازه بگیرید)

 

مرحله اول

راهنمای تعیین سایز انگشتر 

یک نخ پانزده سانتی غیر قابل ارتجاع یا یک کاغذ با طول پانزده سانت و عرض یک سانت را انتخاب کنید. البته می توانید از یک متر پلاستیکی یا یک پارچه نیز استفاده کنید.

 

مرحله دوم

روش تعیین سایز انگشتر 

نوار را نزدیک به برجستگی انگشت خود قرار دهید. این قسمت، ضخیم ترین بخش از انگشت شماست و انگشتر باید به سادگی از آن عبور کند. مسلما داخل کردن و درآوردن انگشترتان نباید به یک کار طاقت فرسا و دردناک تبدیل شود! هنگام اندازه گیری، نوار را خیلی محکم به دست خود نچسبانید. انگشتر شما نباید در انگشت شما بلغزد، اما نباید خیلی هم محکم باشد. لازم به ذکر است که هنگام اندازه گیری، باید همان انگشتی را اندازه بگیرید که می خواهید انگشتر را داخل آن کنید. مثلا اگر قصد استفاده از انگشتر نامزدی در دست چپ خود را دارید، باید انگشت مربوطه در دست چپ را اندازه بگیرید. اکنون قسمتی از نخ یا نوار را که به ابتدای آن رسیده است علامت بزنید تا بعدا بتوانید آن را اندازه بگیرید. اگر از متر پلاستکی استفاده کرده اید، عدد قسمتی از متر که به ابتدای آن رسیده است را به خاطر بسپارید.

 

مرحله سوم

تعیین سایز انگشتر 

اگر از نخ یا کاغذ استفاده کرده اید، قسمتی از نوار کاغذی یا نخ را که به ابتدای آن رسیده است با خط کش و بر حسب میلی متر اندازه بگیرید.

 

مرحله  آخر

سایزی را که بر حسب میلی متر اندازه گرفته اید، با جدول زیر مقایسه کنید:

 

سایز 6 - اسمال  دور انگشت زیر 5.5 سانتی متر - Small یا قطر انگشتر 16 میلیمتر
سایز 7 - مدیوم دور انگشت 5.5 تا 6 سانتی متر - Medium یا قطر انگشتر 16 تا 17.5 میلیمتر
سایز 8 - لارج دور انگشت 6 تا 7 سانتی متر - Large یا قطر انگشتر 18 و بالاتر

 

بازگشت به بالا