بیوگرافی جانی دپ، بازیگر، موسیقی دان و کارگردان امریکایی

جان کریستوفر " جانی" دپ دوم ( متولد 9 ژوئن سال 1963 ) بازیگر، موسیقی دان ،تهیه‌کننده،  و کارگردان آمریکایی‌است. او تاکنون توانسته‌است جایزهٔ گلدن گلوب و جایزهٔ انجمن بازیگران نمایش را برای بهترین بازیگر مرد از آن خود کند.آغاز موفقیت او در سال 1980 و از بازی در سری تلویزیونی خیابان جامپ 21 آغاز شد . از آن زمان به بعد ، دپ  توانست در نقش های بزرگتر و مهم تری شرکت کند . در سال 1986 در  نقش الیور استون ظاهر شد و سپس در شخصیت های رمانتیک مختلفی همچون  فیلم ادوارد دست قیچی ایفای  نقش کرد . سپس به خاطر بازی در فیلم هایی همچون اسلیپی هالو، چارلی و کارخانهٔ شکلات‌سازی، سری دزدان دریایی کارائیب ،آلیس در سرزمین عجایب و گویندگی در  رنگو به موفقیت‌های بزرگی دست یافت . دپ به عنوان یکی از بزرگترین ستاره های سینمای جهان شناخته شده است . 

 

اوایل زندگی :

جانی دپ در کنتاکی چشم به جهان گشود . او کوچکترین عضو خانواده است . پدرش جان کریستوفر دپ مهندس شهرسازی و مادرش بتی سو پالمر یک پیش‌خدمت بود.دپ در دوران کودکی اش به طور مکرر مسافرت داشت . او به همراه اعضای خانواده در بیش از 20 مکان مختلف زندگی کرده اند . در سال 1978  زمانی که جانی 15 ساله بود ، والدینش از هم جدا شدند . مادرش با مردی به نام رابرت پالمر ازدواج کرد  که  جانی از او به عنوان " الهام بخش من " یاد می کند . جانی یک گیتار به عنوان هدیه ی تولد از مادرش دریافت کرد و شروع به نواختن  آهنگ های مختلف نمود . بعد از جدایی پدر و مادرش او نیز دبیرستان را رها کرد تا موسیقی دان شود .

دو هفته بعد تلاش کرد به مدرسه برگردد اما مدیر  مدرسه از او خواست رویایش را دنبال کند و به فکر موسیقی باشد . او با گروه بچه های شروع به نواختن کرد . جانی دپ با گروههای مختلفی همچون راک سیتی انجلز همکاری داشت . در بیستم دسامبر سال 1983 ، جانی دپ با لوری آن آلیسون خواهر خواننده و نوازندهٔ باس گروه ازدواج کرد.در دوران تاهل، همسر جانی به عنوان گریمور گروه کار می کرد در حالیکه خودش به شغل های عجیب و غریب مختلفی همچون بازاریابی از راه دور برای فروش خودکار می پرداخت .  همسرش او را به نیکولاس کیج معرفی کرد و کیج به او پیشنهاد کرد تا وارد عرصهٔ بازیگری شود. او و همسرش در سال ۱۹۸۵ از هم جدا شدند . جانی دپ سپس با شرلین فن آشنا شد و با او نامزد گردید . کارگردان فیلم تراشین او را به عنوان نقش اصلی برگزید که بعداً تهیه کنندهٔ فیلم با انتخاب کارگردان مخالفت و او را رد کرد.

 

موفقیت ها: 

جانی دپ برای به تصویر درآوردن شخصیت‌هایی مانند ادوارد دی وود در اد وود، جوزف دی پیستن در دنی براسکو، هانتر اس تامپسون در ترس و نفرت در لاس‌وگاس، جورج جانگ در کوکائین و جان دلینجر در دشمنان مردم تحسین شده‌است. فیلم های او توانسته فروش 3.1 میلیارد دلاری در آمریکا و 7.6 میلیارد دلاری در سراسر جهان داشته باشد . آلیس در سرزمین عجایب 1 میلیارد دلار ، چالری و کارخانه شکلات سازی 477 میلیون دلار و توریست ها 278 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته اند .

او بارها نامزد دریافت بهترین جایزه‌ از جمله گلدن گلوب و اسکار شده‌است و جایزهٔ گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد را برای سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت و جایزهٔ انجمن بازیگران نمایش را برای دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه برنده شده‌است. مجلهٔ پیپل تاکنون دو بار در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ او را به عنوان جذاب‌ترین مرد معرفی کرده‌است.نام جانی دپ در کتاب رکوردهای گینس به عنوان گران‌ترین بازیگر با دستمزد ۷۵ میلیون دلار ثبت گشته است .

بازگشت به بالا