چطور یک الماس یا برلیان اصل را به سادگی تشخیص دهیم

اگر اخیرا یک انگشتر برلیان یا الماس به شما ارث رسیده یا آن را از روی زمین پیدا کرده اید و یا جواهری از یک مغازه خریداری کرده اید و تمایل دارید از اصل بودن آن اطمینان پیدا کنید، در ادامه این مقاله با ما باشید.

ما به شما کمک می کنیم به سادگی با استفاده از نفس کشیدن، یک شیشه و یا ذره بین، از اصل بودن و یا با کیفیت بودن کالای خود مطمئن شوید. ما پیش از این نیز در مورد نگهداری از مروارید و سایر جواهرات، مفالاتی ارائه دادیم که شما را به مطالعه آنها نیز دعوت می کنیم.

 تست نفس کشیدن

سنگ، الماس و یا برلیان محصول مورد نظرتان را که قصد امتحان کردن آن را دارید را جلوی دهان خود نگه دارید. مانند زمانیکه روی شیشه هاااا می کنید و روی آن مه درست می کنید، سعی کنید روی الماس خود مه درست کنید.

اگر همانطور که روی شیشه و آینه مه درست می کنید، بتوانید روی الماس هم مه درست کنید این الماس اصل و با کیفیت نیست.

تست ذره بین

اگر شما یک ذره بین، یا عینک ته استکانی و یا حتی میکروسکوپ در خانه دارید این تست را به احتمال قوی می توانید انجام دهید تا متوجه شوید الماس شما از نوع ارزشمند است و یا از نوع کم قیمت؟

بیشتر الماس ها در دل خود یک زائده دارند. اکر الماس خود را زیر دره بین یا میکروسکوپ ببرید متوجه یک نقطه بسیار کوچک کربن و یا یک نقطه سفید بسیار کوچک شبیه پر خواهید شد.

این قطعه کوچک با چشم غیرمسلح دیده نمی شود.

الماس های غیرواقعی این نوع از کربن را در دل خود نداشته و در واقع یکدست هستند و می توان گفت از نظر ارزشی، نسبت به سایر الماس های کم قیمت تر و یا گاهی تقلبی هستند.

البته به شما پیشنهاد می کنیم از این راه برای تشخیص اصل و فرع بودن الماس استفاده نکنید چراکه ممکن است در تشخیص زائده ناموفق باشید.

تست خراش و روزنامه

هر دوی این تست ها زمانی خود را بهتر نشان می دهند که شما بخواهید یک الماس بزرگ تر و یا الماسی که تنهاست (بر روی زیورآلات کار نشده) را تست کنید. تست اول به این صورت است که شما تلاش کنید با استفاده از الماس خود یک شیشه را خراش دهید. البته خیلی باید مراقب باشید چراکه ممکن است به الماس آسیب برسانید خصوصا الماس های آنتیک و قدیمی.

اگر الماس شما نمی تواند روی لیوان خط بیاندازد، این الماس غیرواقعی است. اما اگر توانست روی شیشه خط بیاندازد باید تست دوم را نیز انجام دهید. چراکه ممکن است الماس های ساخته شده از الیاف نیز قابلیت خط کشیدن بر روی شیشه را داشته باشند.

اگر به زیورآلاتی به شکل حیوانات علاقه مندید، انگشتر مار دکوریکور با چشمان سبز رنگ را مشاهده کنید 

تست روزنامه : زمانی که سنگ بزرگتری دارید، تست روزنامه به خوبی کار می کند. اگر یک الماس غیر واقعی را بر روی روزنامه قرار دهید می توانید نوشته های زیر الماس را تشخیص دهید. درحالیکه الماس  واقعی نور را به طوری باز می تاباند که شما نمی توانید نوشته های زیر الماس را مشاهده کنید. تنها رگه های سیاه به جای حروف قابل مشاهده هستند. تصویر زیر گویای این تست است. الماس سمت چپ واقعی و الماس سمت راست غیر واقعی است.

همینطور می توانید روی یک صفحه سفید یک نقطه بکشید. اگر الماس واقعی را روی نقطه قرار دهید، نقطه از روی الماس دیده نمی شود.

حال که این موارد را آموختید، می خواهیم به شما اعلام کنیم چطور عزیزانتان را سورپرایز کرده و آنها را بیش از هر کسی خوشحال کنید. با دکوریکور در این مقاله همراه باشید.

تست آب

 

از گالری انگشتر های دکوریکور دیدن فرمایید

 

این روش تنها برای افرادی مناسب است که الماس تنها دارند نه الماس کار شده روی زیورآلات

الماس را درون آب بیاندارید. بر اساس اختلاف چگالی، یک الماس واقعی به ته آب فرو می رود در حالیکه بیشتر الماس های بازسازی شده غیر اصل روی آب شناور می شوند.

از گالری گردنبند های دکوریکور دیدن بفرمایید

 اگر سنگ شما حداقل در یکی از این تست ها قبول شد، از الماس خود به خوبی نگهداری کنید و سپس از یک جواهر شناس خبره بخواهید که مجددا آن را بازبینی کند.

منبع: about

[social type="facebook" opacity="dark"]http://facebook.com/decoricor[/social]

بازگشت به بالا

ما کارت های عضو شتاب را قبول می کنیم

شما می توانید هزینه محصول را درب منزل و با استفاده از کارت های بانکی خود پرداخت کنید (دستگاه پرداخت سیار بانک پارسیان)

ارسال رایگان برای خرید های بالای 89 هزار تومان - هزینه ارسال برای خرید های زیر 89 هزار تومان به سراسر ایران 8 هزار تومان

محصولات دكوريكور

شما مي توانيد محصولات مختلفي از جمله، انگشتر ,گوشواره, كمربند, گل سر ,كليپس ,تزئينات مو ,ست و نيم ست, سرويس عروسي ,حلقه عروسي , نامزدي, زيورآلات, ضد حساسيت ,و روكش آب طلا,تمام استيل ,كمربند ,اكسسوري هاي خاص, دست بند,النگو, ساعت,گردنبند هاي متنوع, به همراه شال گردن هاي زمستاني را در سايت دكوريكور تهيه كنيد. 

 

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه اعتماد به ما